Nakładem Oficyny Wydawniczej Politechniki Warszawskiej ukazała się monografia prof. dr. hab. Marka Maciejczaka pt. Hermeneutyka życia świadomości według Edmunda Husserla.
Zapraszamy do lektury!
Trwają zapisy do projektu, którego głównym celem jest rozwój umiejętności językowych (uczestnicy mogą szkolić znajomość języka: niemieckiego, hiszpańskiego, włoskiego, szwedzkiego, norweskiego oraz polskiego) oraz umożliwienie nawiązania nowych kontaktów przez pracowników i studentów uczelni partnerskich konsorcjum ENHANCE
Nakładem wydawnictwa Wolters Kluwer ukazała się monografia autorstwa dra Piotra Wróbla pt. Prawo do zwrotu podatku pobranego niezgodnie z prawem unijnym.
Zapraszamy do lektury!
Instytut Konfucjusza Politechniki Warszawskiej oferuje kusy języka chińskiego dla pracowników i studentów PW (program kształcenia przygotowuje do egzaminu HSK).
Informujemy, że legitymacje studenckie będą ważne do dnia 14 października 2021 r.
Z dniem 7 października 2021 roku rozpocznie się proces przedłużania ważności legitymacji.
Mając na uwadze obecny reżim sanitarny prosimy o przynoszenie legitymacji przez przedstawiciela danego roku studiów do dziekanatu w dniach 7-14 października 2021 roku w godz. 9.00-14.00.
Nakładem Oficyny Wydawniczej Politechniki Warszawskiej ukazała się książka pt. Ludwik Fleck - mikrobiolog i filozof, współautorstwa dra Pawła Jarnickiego.
Zapraszamy do lektury!
Informujemy, o możliwości wyjazdów nauczycieli akademickich w ramach programu Erasmus+ na zagraniczne uczelnie partnerskie. Pracownicy PW mogą wyjechać na wymianę nauczycieli akademickich w celu prowadzenia zajęć (STA) oraz w celach szkoleniowych (STT). Na wyjazdy STT mogą aplikować również pracownicy administracji.
W związku ze zbliżającym się początkiem roku akademickiego 2021/2022 Jego Magnificencja Rektor Politechniki Warszawskiej prof. dr hab. inż. Krzysztof Zaremba wydał komunikat o przewidywanym trybie kształcenia w semestrze zimowym.
Kształcenie będzie prowadzone w trybie stacjonarnym mieszanym. Zdalne zajęcia będą prowadzone dla liczebnie dużych grup wykładowych i seminaryjnych, natomiast stacjonarnie zajęcia będą prowadzone we wszystkich pozostałych przypadkach z zachowaniem reżimu sanitarnego.
Na Politechnice Warszawskiej został uruchomiony program Mobility PW.
Program daje możliwość finansowania między innymi wyjazdowych aktywności naukowych doktorantów i pracowników naukowych PW. W ramach programu przewiduje się finansowanie mobilności t.j.: staże, wizyty studyjne, wyjazdy związane z nauką obsługi unikatowej aparatury badawczej, wyjazdy związane z prowadzeniem badań naukowych do rozprawy doktorskiej, uczestnictwa w szkołach letnich/zimowych, kursach oraz warsztatach.
W dniach 16-17 września 2021 r. na Wydziale Administracji i Nauk Społecznych PW odbędą się Warsztaty z filozofii obliczeń.
Organizowane we współpracy z Uniwersytetem w Göteborgu.
Tylko online - zarejestruj się przez poniższy link
https://forms.gle/ic17JvkL1XLcXP5G6
Bieżące komunikaty związane z rekrutacją na studia stacjonarne i niestacjonarne II stopnia (magisterskie) oraz studia niestacjonarne I stopnia (licencjackie).
Trwa rekrutacja nauczycieli akademickich PW w ramach konkursu na zagraniczne staże dydaktyczne (projekt „NERW PW. Nauka – Edukacja – Rozwój – Współpraca”).
W celu uzyskania dofinansowania do planowanego wyjazdu na zagraniczny staż dydaktyczny należy złożyć formularz rekrutacyjny w terminie do dnia 28 lipca br.
Monografia pt. „Cyberprzemoc szczególnym zagrożeniem społeczeństwa informacyjnego” jest rezultatem realizacji zadań w ramach seminarium naukowego i prezentuje zbiór wyników badań prowadzonych przez nauczycieli akademickich Zakładu Nauk o Administracji i Bezpieczeństwa w Administracji Wydziału Administracji i Nauk Społecznych Politechniki Warszawskiej.
Zapraszamy do lektury!
Z przyjemnością informujemy, że ukazał się podręcznik z zakresu prawa informatycznego "Prawo informatyczne i geoinformacyjne", którego współautorem jest Pan Doktor Marek Porzeżyński. Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa C.H. Beck.
Zapraszamy do lektury!
Narodowe Centrum Nauki ogłosiło wyniki konkursu OPUS LAP (Lead Agency Procedure) na granty badawcze w ramach współpracy z zagranicznymi zespołami badawczymi z Austrii, Czech, Słowenii, Niemiec i Szwajcarii. W ramach tego programu finansowanie uzyskał projekt "AMoRe - Argumentacyjny model refrazy: ujęcie pragmatyczne i retoryczne".
Doktor Tomasz Tyc jest jednym z współautorów raportu pt. Zasoby wodne w Polsce – ochrona i wykorzystanie, który ukazał się lipcu br. Włączając się w debatę o rozwoju społecznym autorzy objaśniają zarówno zjawiska, jak również mechanizmy, które wpływają na stan wód. Ukazane zostało oddziaływanie różnych sektorów, które w największym stopniu oddziałują na wody powierzchniowe w Polsce: gospodarkę komunalną, turystykę, przemysł, rolnictwo, transport wodny.
Informujemy, że artykuł autorstwa Pana dr. Marcina Rojszczaka pt. „The uncertain future of data retention laws in the EU: Is a legislative reset possible?” został opublikowany w wolnym dostępie w Computer Law & Security Review (100 pkt).
Zapraszamy do lektury!
W dniu 18 czerwca 2021 r. odbędzie się konferencja pt. „Zaufanie do systemów sztucznej inteligencji”, której tematyka wpisuje się w aktualne dyskusje o możliwościach, ograniczeniach i odbiorze społecznym systemów sztucznej inteligencji, w tym systemów uczących się. Wygłaszane i dyskutowane referaty będą miały charakter interdyscyplinarny - z odniesieniami do informatyki, filozofii, nauk prawnych, nauk o zarządzaniu, psychologii i ekonomii.
Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa!
Artykuł współautorstwa dr hab. Katarzyny Budzyńskiej i dr hab. Marcina Koszowego pt. „Associating Ethos with Objects: Reasoning from Character of Public Figures to Actions in the World” został opublikowany w wolnym dostępie w czasopiśmie Argumentation (200 pkt).
Zachęcamy do lektury!
Monografia pt. „Rozwój praw obywatelskich w świetle polityki migracyjnej państwa polskiego”, Oficyna Wydawnicza PW 2020 r., autorstwa dr Katarzyny Chrostowskiej-Malak z Zakładu Nauk o Administracji i Bezpieczeństwa w Administracji WAiNS PW jest wynikiem kontynuacji badań Autorki nad statusem prawnym obywateli i cudzoziemców w Polsce.
Zapraszamy do lektury!
Zespół Prawa Nowych Technologii WAiNS zaprasza na spotkanie pt. Płatność "spojrzeniem" - uwierzytelnienie płatności a technologie biometryczne mające na celu przybliżenie tematyki płatności z wykorzystaniem biometrii, w tym płatności bez użycia telefonu czy karty płatniczej.
Termin: 27.05.2021 godz. 16:00
Link do spotkania: https://teams.microsoft.com
Informujemy, że artykuł Pani dr Moniki Stachowiak-Kudła z Zakładu Prawa Administracyjnego i Nauki o Politykach Publicznych pt. „Academic freedom as a source of rights’ violations: a European perspective” ukazał się w czasopiśmie Higher Education (140 pkt w dysyplinach naukowych: nauka o kulturze i religii, architektura i urbanistyka; nauka o zarządzaniu i jakości oraz pedagogika).
Zachęcamy do lektury!
Informujemy, że artykuł współautorstwa Pana dr. Marcina Rojszczaka pt. „Cybersecurity of consumer products against the background of the EU model of cyberspace protection” został opublikowany w wolnym dostępie w Journal of Cybersecurity (140 pkt).
Zapraszamy do lektury!
Informujemy, że w Biuletynie PW ukazał się wywiad z dr Katarzyną Górniak, socjolożką z WAiNS PW na temat społecznych skutków pandemii COVID-19.
Zapraszamy do lektury!
« Poprzedni Następny » 1 2 3 4 5 6 7 8 9