Zapraszamy wszystkich studentów na spotkanie informacyjne dotyczące zbliżającej się rekrutacji na wyjazdy zagraniczne z programu Erasmus+
Data: 03 marca 2021
Godzina: 16:30
W styczniu 2021 r. ukazały się dwa artykuły dr. Marcina Rojszczaka (Zakład Prawa Administracyjnego i Nauki o Politykach Publicznych) dotyczące stosowania inwigilacji elektronicznej w działalności organów publicznych.
Zachęcamy do lektury!
w sprawie prowadzenia zajęć dydaktycznych w Politechnice Warszawskiej w okresie od dnia 20 lutego 2021 r. do dnia 16 czerwca 2021.
Z dniem 20.01.2021 rozpoczęła się kadencja Wydziałowej Rady Samorządu Wydziału Administracji i Nauk Społecznych w nowym składzie.
Dziękujemy wszystkim dotychczasowym członkom naszego wydziałowego organu samorządu studenckiego za uczestnictwo w życiu Uczelni, za współpracę i działania podejmowane na rzecz studentów, jednocześnie serdecznie gratulujemy nowym jej członkom.
Ogłoszone zostały wyniki II edycji konkursu na granty badawcze Centrów Badawczych POB PW. Wśród laureatów programu CyberiADa-2 priorytetowego obszaru badawczego „Cyberbezpieczeństwo i analiza danych” jest pracownik naukowy Wydziału Administracji i Nauk Społecznych PW dr hab. Katarzyna Budzyńska, prof. uczelni. Projekt [Con2Con] From Controversy to Consensus: An Insight into Conflicts in online Public Discourse (Od kontrowersji do konsensusu: Analiza konfliktu w dyskursie publicznym online) uzyskał dofinansowanie w wysokości 170 809,50 PLN na 24 miesiące.
W styczniu b.r. ukazał się artykuł dr. Franka Zenkera (Zakład Filozofii i Etyki w Administracji WAiNS) we współautorstwie z Bin Wang pt. “Slippery Slope Arguments in Legal Contexts: Towards Argumentative Patterns”. Artykuł został opublikowany w czasopiśmie Argumentation pod adresem: https://link.springer.com/article/10.1007/s10503-020-09545-9
Zachęcamy do lektury!
W grudniu ub.r. ukazał się artykuł prof. Andrzeja Biłata (Zakład Filozofii i Etyki w Administracji WAiNS) pt. “The correctness and relevance of the modal ontological argument”. Artykuł został opublikowany w otwartym dostępie w czasopiśmie Synthese (200 pkt, filozofia) pod adresem: https://link.springer.com/article/10.1007/s11229-020-02908-5
Zachęcamy do lektury!
Niech czas Świąt Bożego Narodzenia wypełniony będzie radością i spokojem,
a rok 2021 niesie sukcesy, pomyślność i szczęście we wszystkich sferach życia
VolkswagenStiftung ogłosiła wyniki konkursu "Sztuczna inteligencja i jej wpływ na społeczeństwo jutra" przyznając finansowanie ośmiu interdyscyplinarnym i międzynarodowym konsorcjom badawczym z obszaru nauk społecznych i technicznych, które zajmują się badaniami konfliktu między sztuczną inteligencją a społeczeństwem. VolkswagenStiftung to największa niemiecka agencja pozarządowa przyznająca dofinansowanie projektom badawczym.
Wydział Administracji i Nauk Społecznych PW, Komisja Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej oraz Fundacja Godła Promocyjnego „Teraz Polska” zapraszają na XI Konferencję Naukową „Zrównoważony rozwój społeczno-gospodarczy jednostek samorządu terytorialnego”.
Narodowe Centrum Nauki ogłosiło wyniki czwartej edycji konkursu MINIATURA. Wśród laureatów jest pracownik naukowy Wydziału Administracji i Nauk Społecznych PW dr Radosław Puchta, który będzie realizował projekt "Sądowa kontrola konstytucyjności ustaw jako środek wzmocnienia ochrony podstawowych wolności i praw jednostki we Francji" (wartość uzyskanego finansowania: 36 445,00 PLN).
W listopadzie b.r. ukazał się numer tematyczny czasopisma „Studies in Logic, Grammar and Rhetoric” pod redakcją dr. Pawła Stacewicza i dr. hab. Marcina Koszowego, pt. „Contemporary Philosophy of Informatics” (https://content.sciendo.com/view/journals/slgr/63/1/slgr.63.issue-1.xml). Jest to przedsięwzięcie o charakterze międzynarodowym z udziałem tak wybitnych filozofów informatyki jak Raymond Turner i Giuseppe Primiero. W numerze znajdują się publikacje kilkorga pracowników naszego wydziału: Zbigniewa Króla, Pauli Quinon, Pawła Stacewicza, Michała Stelmacha i Oleny Yaskorskiej-Shah.
Zachęcamy do lektury!
W dniu 16 listopada 2020 r. podczas obchodów Święta Politechniki Warszawskiej przedstawiono listę laureatów nagrody Złotej Kredy, którą studenci przyznali nauczycielom akademickim wnoszącym szczególny wkład w ich edukację
Pracownik naukowy Wydziału Administracji i Nauk Społecznych PW dr hab. Piotr Radziewicz, prof. uczelni, opublikował artykuł pt.: Kryzys konstytucyjny i paradygmatyczna zmiana konstytucji w czasopiśmie Państwo i Prawo. W artykule autor broni tezy, że kontrola rozproszona ustaw, którą polskie sądy podjęły w reakcji na kryzys konstytucyjny wywołany „sporem o TK”, wykształciła mechanizm obronny demokracji konstytucyjnej i w konsekwencji prowadzi do zmiany konstytucji.
Zachęcamy do lektury!
w sprawie prowadzenia zajęć dydaktycznych w Politechnice Warszawskiej w okresie od dnia 16 listopada 2020 r. do dnia 29 stycznia 2021 r.
Dział ds. Szkoleń przedstawia informację dotyczącą utworzonych dla naszego Wydziału grup, do przeszkolenia studentów I roku z zakresu BHP.
Dział ds. Szkoleń PW uprzejmie informuje o organizowanych przez Centrum Informatyzacji PW oraz przez Ośrodek Kształcenia na Odległość:
W związku z sytuacją wywołaną pandemią COVID-19, zostają wydłużone terminy na składanie wniosków o pomoc materialną, wynikających z Regulaminu świadczeń dla studentów Politechniki Warszawskiej w roku akademickim 2020/2021.
Informacja dla studentów III semestru studiów I stopnia
Osoba odpowiedzialna za organizację na wydziale Administracji i Nauk Społecznych:
Szanowni Państwo,
Studium Wychowania Fizycznego i Sportu PW w załącznikach przesyła:
Życzymy wszystkim członkom naszej wspólnoty akademickiej, aby w roku akademickim 2020/2021 na Wydziale Administracji i Nauk Społecznych PW owocnie realizowali plany, zainteresowania i pasje, a uzyskane osiągnięcia były źródłem Państwa satysfakcji i radości.