Monografia pracowników Zakładu Nauk o Administracji i Bezpieczeństwa w Administracji

Obraz: Okładka monografii pracowników Zakładu Nauk o Administracji i Bezpieczeństwa w Administracji

Monografia pt. „Cyberprzemoc szczególnym zagrożeniem społeczeństwa informacyjnego” jest rezultatem realizacji zadań w ramach seminarium naukowego i prezentuje zbiór wyników badań prowadzonych przez nauczycieli akademickich Zakładu Nauk o Administracji i Bezpieczeństwa w Administracji Wydziału Administracji i Nauk Społecznych Politechniki Warszawskiej.

Zapraszamy do lektury!

Treści monografii traktują o zagrożeniach informacji w cyberprzestrzeni, szczególnie o charakterze cyberprzemocy. Prowadzone badania oraz praktyka wskazują, że zagrożenia tego rodzaju dotyczą nas wszystkich, nie zawsze są dostrzegane, a wielokrotnie wręcz lekceważone. Z uwagi na aktualność i wagę problemu cyberprzemocy, prezentowane w monografii wyniki badań są upowszechniane i wykładane w procesie dydaktycznym Wydziału. Monografia pod redakcją naukową dr. hab. inż. Mariana Kowalewskiego, prof. uczelni, i dr. hab. Marka Jakubiaka, prof. uczelni, wydana została nakładem Oficyny Wydawniczej Politechniki Warszawskiej.