Monografia współautorstwa dr. hab. inż. Jarosława Zalewskiego, profesora uczelni

Obraz: Okładka Monografii współautorstwa dr. hab. inż. Jarosława Zalewskiego, profesora uczelni

Nakładem wydawnictwa Springer ukazała się książka pt. Modeling of Road Traffic Events, współautorstwa dr. hab. inż. Jarosława Zalewskiego, prof. uczelni.

Zapraszamy do lektury!

Książka przedstawia najnowszą wiedzę naukową na temat bezpieczeństwa ruchu drogowego. Opisuje i omawia matematyczne opisy procesu zderzenia pojazdu samochodowego oraz wskazuje różne czynniki wpływające na modele kolizji. Zajmuje się również statecznością pojazdu i pokazuje, jak siły generowane podczas zderzeń wpływają na różny zakres naprawy powypadkowej. Modele matematyczne symulujące dane dotyczące stateczności pojazdu są porównywane z modelami rzeczywistych pojazdów. Czytelnikom wyjaśniono praktyczne zastosowania modeli.

Książka zainteresuje naukowców zajmujących się transportem i technologią pojazdów, a także specjalistów z branży motoryzacyjnej.

Jerzy Kisilowski, Jarosław Zalewski, Modeling of Road Traffic Events, Springer 2022.