Publikacja dra hab. Piotra Radziewicza, prof. uczelni

Obraz: Okładka publikacji dra hab. Piotra Radziewicza, prof. uczelni

Zachęcamy do lektury!

Pracownik naukowy Wydziału Administracji i Nauk Społecznych PW dr hab. Piotr Radziewicz, prof. uczelni, opublikował artykuł pt.: Kryzys konstytucyjny i paradygmatyczna zmiana konstytucji w czasopiśmie Państwo i Prawo. W artykule autor broni tezy, że kontrola rozproszona ustaw, którą polskie sądy podjęły w reakcji na kryzys konstytucyjny wywołany „sporem o TK”, wykształciła mechanizm obronny demokracji konstytucyjnej i w konsekwencji prowadzi do zmiany konstytucji. Zmiany tej nie można wyjaśnić za pomocą znanych pojęć i kategorii, ma charakter w pełni twórczy i dokonuje się bez zmiany brzmienia przepisów konstytucyjnych. Artykuł jest opublikowany w OA i jest dostępny pod linkiem.

Czasopismo Państwo i Prawo - przypisana liczba punktów: 70, przypisana dyscyplina naukowa: nauki prawne.

Czasopismo jest ujęte w w międzynarodowej bazie European Reference Index for the Humanities and Social Sciences (ERIH+).