Obraz: Flagą Ukrainy

Jako środowisko akademickie potępiamy akt agresji na Ukrainę jako sprzeczny zarówno z wartościami, które są podstawą współdziałania narodów i ludzi, jak  z prawem międzynarodowym.

Solidaryzujemy się z naszym sąsiadem Ukrainą i narodem ukraińskim.

Członkowie naszej społeczności akademickiej z troską myślą o przyjaciołach, koleżankach i kolegach, studentkach i studentach, dla których ostatnie wydarzenia są tak trudnymi doświadczeniami i którzy potrzebują wsparcia.

Dołożymy wszelkich starań by pomóc wszystkim Państwu.

Ми, академічна спільнота, категорично засуджуємо акт агресії [Росії] проти України як такий, що суперечить цінностям, на якій будується співпраці між народами та людьми, і порушує міжнародне право.

Висловлюємо  солідарність з нашим сусідом Україною та українським народом.

Члени нашої академічної спільноти стурбовані ситуацією, яка спіткала сьогодні наших друзів, колег та колежанок, студентів та студенток, для яких останні події є дуже важким досвідом і які потребують підтримки.

Ми намагатимемося зробити все можливе, щоб допомогти вам усім.