Wykład otwarty prof. Alexandra Volokha

zdjęcie: Alexander "Sasha" Volokh

Wydział Administracji i Nauk Społecznych PW serdecznie zaprasza całą społeczność akademicką na gościnny wykład otwarty prof. Alexandra Volokha "Antitrust aspects of self-regulatory public authorities".

Wykład odbędzie się 13 marca 2024 r., g. 10.15, w sali s. 437a GG

Profesor Volokh, wybitny badacz prawa i ekonomii, podzieli się swoimi spostrzeżeniami na temat roli oceny działalności stanowych agencji regulujących zasady wykonywania działalności gospodarczych z perspektywy prawa antymonopolowego i ochrony konkurencji. 

Alexander "Sasha" Volokh jest profesorem prawa na Wydziale Prawa na Uniwersytecie Emory. Volokh uzyskał tytuł licencjata na Uniwersytecie Kalifornijskim w Los Angeles (UCLA) oraz stopień prawniczy (JD) i doktora z ekonomii na Uniwersytecie Harvarda. Przez pewien czas był aplikantem u sędziego Alexa Kozinskiego z dziewiątego obwodu oraz u sędziów Sądu Najwyższego, Sandry Day O'Connor i Samuela Alito. Przed przybyciem na Uniwersytet Emory był profesorem wizytującym na Georgetown University Law Center oraz asystentem profesora wizytującym na Uniwersytecie Houston Law Center.

Jego zainteresowania obejmują ekonomiczną analizę prawa, prawo administracyjne i proces regulacyjne w gospodarce, a także prawo ochrony konkurencji, prywatyzację funkcji państwowych oraz historię prawa.