Podstawy zarządzania projektami

Biuro Karier Politechniki Warszawskiej zaprasza na e-szkolenie “Podstawy zarządzania projektami”

Dla kogo: WYŁĄCZNIE studenci PW zapisani / chcący się zapisać do Projektora Kariery czyli studenci 4-ech ostatnich semestrów studiów I lub II stopnia (studia stacjonarne i niestacjonarne).

W PROGRAMIE:

1. Czym jest projekt ( a czym nie jest). Cechy charakterystyczne.
    1. Złoty trójkąt zarządzania projektem
  2. Cykl życia projektu/Fazy projektu w podejściu tradycyjnym. Podstawowe aktywności menadżera projektu i dokumenty niezbędne w każdej z nich:
    1. Faza inicjacji (Karta definicji wymagań, Business case, Specyfikacja wymagań, ustalenie celów SMART, siatka wpływów, WBS, zgrubne estymacje kosztów)
    2. Faza planowania (Harmonogram i ścieżka krytyczna, planowanie zasobów i RACI, Risk log)
    3. Faza wykonawcza i monitorowanie postępów ( prezentacja Kick-off, checklisty, raporty)
    4. Faza zamknięcia (Rozliczenie projektu, Lessons learnt)
  3. Narzędzia IT do zarządzania projektem tradycyjnym i zwinnym (m.in. MS Project,Planview, Trello, Jira, Excel).
    1. Dodatkowe narzędzia ułatwiające współpracę online (np. Teams, Asana)

Więcej informacji: