Aktualności

Spotkanie Rady Interesariuszy

Zdjęcie: Rada Interesariuszy Zewnętrznych WAiNS PW

W dniu 25 listopada br. odbyło się pierwsze spotkanie Rady Interesariuszy Zewnętrznych Wydziału Administracji i Nauk Społecznych Politechniki Warszawskiej nowej kadencji.

Przedmiotem rozmów był przede wszystkim rozwój różnych obszarów współpracy w zakresie doskonalenia jakości kształcenia.

Kiermasz Świąteczny PW

Obraz: Plakat Kiermasz świąteczny PW

W dniach od 2 - 3 grudnia w godz. 10:00 - 18:00 odbędzie się przed Gmachem Głównym kiermasz świąteczny, na którym będzie można będzie między innymi otrzymać uczelniane gadżety w zamian za datek na Stypendium pod choinkę dla wyróżniających się studentów i doktorantów PW.

Obowiązek noszenia maseczek w trakcie zajęć dydaktycznych

Obraz: Plakat Załóż Maseczkę

Informujemy, że na terenie Uczelni, we wszystkich pomieszczeniach i przestrzeniach zamkniętych, obowiązuje nakaz zakrywania, przy pomocy maseczki, ust i nosa. 

Z tego obowiązku są zwolnione osoby wypowiadające się podczas prowadzenia zajęć  (studenci, prowadzący zajęcia) w celu realizacji procesu kształcenia.

Wyniki konkursu MINIATURA 5

Logo: Konkurs MINIATURA

Narodowe Centrum Nauki ogłosiło wyniki piątej edycji konkursu MINIATURA.

Wśród laureatów jest pracownik naukowy Wydziału Administracji i Nauk Społecznych PW dr Marek Porzeżyński, który będzie realizował projekt "Prawne i etyczne ograniczenia wykorzystania danych biometrycznych w Unii Europejskiej i w Polsce".

Konferencja "Polsko-Ukraińskie Forum Rektorów"

Obraz: Plakat Konferencji

W dniu 9 listopada 2021 r. w godz. 11.00-16.30 odbędzie się konferencja "Polsko-Ukraińskie Forum Rektorów". Konferencja jest organizowana w ramach projektu "Polsko-ukraińska współpraca instytucji przedstawicielskich reprezentujących rektorów, na rzecz doskonalenia działania uczelni".

Rejestracja: https://zoom.us/webinar/register/WN_H5KS8kiDQgGt6RoIWD53mw

Monografia dra Pawła Stacewicza

Obraz: okładka monografii dra Pawła Stacewicza

Zapraszamy do lektury monografii autorstwa dra Pawła Stacewicza pt. Pojęcia jako funkcje decyzyjne. Zagadnienia filozoficzne, metodologiczne i informatyczne, która ukazała się nakładem Oficyny Wydawniczej Politechniki Warszawskiej. Książka stanowi piąty tom serii wydawniczej „Informatyka a filozofia”.

Zapraszamy do lektury!

Laureaci Złotej Kredy 2021

Zdjęcie: Laureaci Złotej Kredy 2021

W dniu 23 października 2021 r. odbyła się uroczysta XIII Gala Złotej Kredy, na której wręczone zostały przez przedstawicieli studentów nagrody nauczycielom akademickim. 

Uroczystość konkursu o nagrodę im. Profesor Elżbiety Tarkowskiej

Zdjęcie: dr Katarzyna Górniak

W dniu 21 października br. odbyła się uroczystość wręczenia nagród w V edycji Konkursu o nagrodę im. Profesor Elżbiety Tarkowskiej współorganizowana przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej.

KOMUNIKAT

Obraz: Wykrzyknik

Wydziałowa Komisja Wyborcza Wydziału Administracji i Nauk Społecznych Politechniki Warszawskiej (okręg nr I) podjęła uchwałę nr 3/2021 w sprawie wyników wyborów uzupełniających w grupie wyborczej Bw do Rady Wydziału Administracji i Nauk Społecznych w kadencji 2020-2024

Link: https://www.ans.pw.edu.pl/Wydzial/Wybory-2020-2024

Stypendium pod choinkę

Logo: Znak skrócony PW

Biuro Komunikacji i Promocji rozpoczęło przyjmowanie zgłoszeń do VI edycji Stypendium pod choinkę. Jest to stypendium przyznawane studentom i doktorantom Politechniki Warszawskiej zaangażowanym w promocję Uczelni oraz budowanie jej pozytywnego wizerunku.

 

Szczegóły oraz regulamin na stronie:
https://www.pw.edu.pl/Stypendium-pod-choinke-2021

KOMUNIKAT

Obraz: Wykrzyknik

Wydziałowa Komisja Wyborcza Wydziału Administracji i Nauk Społecznych Politechniki Warszawskiej (okręg nr I) podjęła uchwałę nr 2/2021 w sprawie ustalenia listy kandydatów w wyborach uzupełniających w  grupie wyborczej Bw do Rady Wydziału Administracji i Nauk Społecznych w kadencji 2020-2024

Link: https://www.ans.pw.edu.pl/Wydzial/Wybory-2020-2024

Monografia dra Sebastiana Zielińskiego

Obraz: Okładka monografii dra Sebastiana Zielińskiego

Nakładem wydawnictwa Elipsa Dom Wydawniczy i Handlowy ukazała się monografia autorstwa dra Sebastiana Zielińskiego pt. Prawo do obrony podmiotu zbiorowego.

Zapraszamy do lektury!

Spotkania z Prawem Nowych Technologii

Zespół Prawa Nowych Technologii WAiNS zaprasza na spotkanie pt. mojeID, czyli e-tożsamość w usługach komercyjnych i publicznych.

Termin: 26.10.2021 godz. 16:00

Rejestracja: zoom.us/webinar/register/WN_jdKLul4HSc22KXAaqmDGTA

KOMUNIKAT

Obraz: Wykrzyknik

Wydziałowa Komisja Wyborcza Wydziału Administracji i Nauk Społecznych Politechniki Warszawskiej (okręg nr I) podjęła uchwałę nr 1/2021 w sprawie ustalenia listy kandydatów w wyborach uzupełniających w  grupie wyborczej Bw do Rady Wydziału Administracji i Nauk Społecznych w kadencji 2020-2024

Link: https://www.ans.pw.edu.pl/Wydzial/Wybory-2020-2024

Student as the New European Bauhaus influencer

Obraz: Napis New European Bauhaus

Zaproszenie do dyskusji: "Student as the New European Bauhaus influencer" (26.10.2021)

Studenci funkcjonują w wielu środowiskach przez co mogą wywierać silny wpływ na różne grupy społeczne, kreując nowe ważne idee #NEB jest platformą budowania więzi, aby zapewnić zrównoważony rozwój środowiskowy.

Rejestracja: https://zoom.us/webinar/register/WN_cgRTGqplTg6bfe3FRAdipw

Medal Komisji Edukacji Narodowej dla pracownika Wydziału

Zdjęcie: Medal Komisji Edukacji Narodowej

Minister Edukacji i Nauki uhonorował zasłużonych nauczycieli akademickich Politechniki Warszawskiej Medalem Komisji Edukacji Narodowej.

W dniu 8 października br. Jego Magnificencja Rektor Politechniki Warszawskiej prof. dr hab. inż. Krzysztof Zaremba wręczył medale pracownikom PW. Z Wydziału Administracji i Nauk Społecznych Medal Komisji Edukacji Narodowej otrzymała Pani doktor Dorota Wilkowska-Kołakowska.

Serdecznie gratulujemy!

Nagrody Jego Magnificencji Rektora

Zdjęcie: Nagrodzeni pracownicy

W dniu 1 października 2021 r. wręczone zostały pracownikom naszego Wydziału nagrody Jego Magnificencji Rektora za osiągnięcia naukowe oraz za wyróżniające prowadzenie zajęć dydaktycznych.

Finansowanie zagranicznych staży dydaktycznych

Logo: Skrócony znak PW

Informujemy o możliwości uzyskania dofinansowania do wyjazdów na zagraniczne staże dydaktyczne dla nauczycieli akademickich PW.

Finansowanie zagranicznych staży dydaktycznych w ramach projektu pn. „NERW PW. Nauka – Edukacja – Rozwój – Współpraca” obejmuje:

Nowa aplikacja programu Erasmus+

Logo: Erasmus+

W dniu 21 września br. uruchomiona została nowa aplikacja programu Erasmus+.

Dzięki aplikacji działającej na systemach Android i iOS studenci będą mogli:

  • otrzymać cyfrową europejską legitymację studencką, aby uzyskać dostęp do usług, muzeów, wydarzeń kulturalnych i specjalnych ofert na uczelni przyjmującej i w kraju,
  • sprawdzić możliwości studiowania i wybierać docelową uczelnię wśród partnerów swojej uczelni, 
  • podpisać online porozumienie o mobilności,
  • dowiadywać się o wydarzeniach i uzyskiwać przydatne informacje o docelowej uczelni.

Monografia współautorstwa dra hab. inż. Mariana Kowalewskiego, profesora uczelni

Obraz: Okładka monografii współautorstwa dra hab. inż. Mariana Kowalewskiego, profesora uczelni

Nakładem Oficyny Wydawniczej Politechniki Warszawskiej ukazała się książka pt. Zarządzanie ryzykiem w bezpieczeństwie informacji organizacji, współautorstwa dr. hab. inż. Mariana Kowalewskiego, prof. uczelni.

Zapraszamy do lektury!

Monografia prof. dr. hab. Marka Maciejczaka

Obraz: Okładka monografii prof. dr. hab. Marka Maciejczaka

Nakładem Oficyny Wydawniczej Politechniki Warszawskiej ukazała się monografia prof. dr. hab. Marka Maciejczaka pt. Hermeneutyka życia świadomości według Edmunda Husserla.

Zapraszamy do lektury!

Projekt: tandemy językowe

Obraz: Napis Start Your Tandem

Trwają zapisy do projektu, którego głównym celem jest rozwój umiejętności językowych (uczestnicy mogą szkolić znajomość języka: niemieckiego, hiszpańskiego, włoskiego, szwedzkiego, norweskiego oraz polskiego) oraz umożliwienie nawiązania nowych kontaktów przez pracowników i studentów uczelni partnerskich konsorcjum ENHANCE

Monografia dra Piotra Wróbla

Obraz: Okładka monografii dra Piotra Wróbla

Nakładem wydawnictwa Wolters Kluwer ukazała się monografia autorstwa dra Piotra Wróbla pt. Prawo do zwrotu podatku pobranego niezgodnie z prawem unijnym.

Zapraszamy do lektury!

Zajęcia z języka chińskiego

Obraz: Znak skrócony PW

Instytut Konfucjusza Politechniki Warszawskiej oferuje kusy języka chińskiego dla pracowników i studentów  PW (program kształcenia przygotowuje do egzaminu HSK).

Legitymacje studenckie

Obraz: Skrócony znak PW

Informujemy, że legitymacje studenckie będą ważne do dnia 14 października 2021 r.

Z dniem 7 października 2021 roku rozpocznie się proces przedłużania ważności legitymacji.
Mając na uwadze obecny reżim sanitarny prosimy o przynoszenie legitymacji przez przedstawiciela danego roku studiów do dziekanatu  w dniach 7-14 października 2021 roku  w godz. 9.00-14.00.