Aktualności

WEBINARIUM POLSKO-UKRAIŃSKIE Konsolidacja w szkolnictwie wyższym: uwarunkowania i dobre praktyki.

W dniu 11 lipca 2023 r w godz. 13.00 - 15.00 odbędzie się WEBINARIUM POLSKO-UKRAIŃSKIE Konsolidacja w szkolnictwie wyższym: uwarunkowania i dobre praktyki. ПОЛЬСЬКО-УКРАЇНСЬКИЙ ВЕБІНАР Консолідація у вищій освіті: умови та добрі практики.

Webinarium odbędzie się w języku polskim i ukraińskim z tłumaczeniem symultanicznym.

Ranking Kierunków Studiów Perspektywy 2023

logo: Ranking Kierunków Studiów Perspektywy 2023

Kierunek Administracja prowadzony na naszym Wydziale zajął w tym roku 5. miejsce w Polsce wśród kierunków Administracja. 

Wydziałowy Rzecznik Zaufania

obrazek: wydziałowy rzecznik zaufania dr. Michał Pręgowski

Decyzją społeczności Wydziału Administracji i Nauk Społecznych Wydziałowym Rzecznikiem Zaufania został wybrany na kadencję 2023 -2027 doktor Michał Pręgowski.

Wydziałowy Rzecznik Zaufania pełni dyżury we czwartki w godz. 14:00-14:45 w sali 228a GG
 michal.pregowski@pw.edu.pl

Warsztaty naukowe pt. "Conceptual Spaces @Work"

Zapraszamy na dwudniowe warsztaty naukowe pt. "Conceptual Spaces @Work", które odbędą się w Politechnice Warszawskiej, w postaci hybrydowej, w dniach 1 i 2 czerwca br. (miejsce: Plac Politechniki 1, Gmach Główny, pok. 206). 

Gościem specjalnym warsztatów jest Prof. Peter Gärdenfors (Lund).

Monografia Zaufanie do systemów sztucznej inteligencji

obrazek: okładka monografii

Nakładem Oficyny Wydawniczej Politechniki Warszawskiej ukazała się monografia pt. „Zaufanie do systemów sztucznej inteligencji”. Niniejsza pozycja pod red. Marka Jakubiaka i Pawła Stacewicza powstała w ramach prac Zespołu Badawczego Humanistyczne Aspekty Sztucznej Inteligencji działającego przy Zakładzie Prawa Gospodarczego i Polityki Gospodarczej WAiNS PW, zaś jej współautorami są uczeni z różnych ośrodków akademickich.

Zapraszamy do lektury!

Seminarium Naukowe "New Perspectives on the Philosophy of Quantum Physics"

Obraz: Poster seminarium

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych na seminarium naukowe organizowane przez zespól badawczy Philosophy of Physics Group na Wydziale Administracji i Nauk Społecznych PW oraz Centrum Studiów Zaawansowanych PW.

Seminarium Naukowe "Colloquium on cybersecurity in the health sector"

Logo: Seminarium Naukowego "Colloquium on cybersecurity in the health sector"

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych na seminarium naukowe dotyczące cyberbezpieczeństwa w sektorze medycznym organizowane przez Robert Schuman Centre for Advanced Studies, CJC i Centre for Judicial Cooperation działające na European University Institute we współpracy z Wydziałem Administacji i Nauk Społecznych Politechniki Warszawskiej.

Konferencja "Public Administration Challenges in European Countries - Administration and New Technologies"

Obraz: International Conference Public Administration challenges in European countries 10 th November 2022

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych wyzwaniami technologicznymi, jakie stoją przed administracją na Międzynarodową Konferencję "Public Administration Challenges in European Countries - Administration and New Technologies" organizowaną przez Wydział Administracji i Nauk Społecznych Politechniki Warszawskiej, która odbędzie się w dniu 9 maja 2023 r.

Spotkania z Prawem Nowych Technologii

Obraz: Plakat ze spotkania z prawem nowych technologii w dniu 19 tycznia 2023 roku

Zespół Prawa Nowych Technologii WAiNS zaprasza na spotkanie pt. Cyberbezpieczeństwo w motoryzacji – wyzwania dla polityki karnej państwa wobec nowych zagrożeń bezpieczeństwa

Termin: 26.04.2023 godz. 16:30

Link do spotkania: https://zoom.us/

Konkurs dla pracowników WELCOME ON BOARD

Informujemy, że na Politechnice Warszawskiej ogłoszony został konkurs dla pracowników, którzy chcą rozpocząć aktywne prowadzenie badań naukowych na naszej Uczelni. Warunkiem udziału w konkursie jest zatrudnienie w Politechnice Warszawskiej nieprzekraczające 1 roku w chwili składania wniosku.
Maksymalny budżet jednego projektu badawczego  wynosi 80 000 zł.

Nagroda im. Prof. Remigiusza Kaszubskiego

Zdjęcie: dziekan WAiNS, dr hab. Anna Zalcewicz, prof. uczelni

Miło nam poinformować, że Pani dr hab. Anna Zalcewicz, prof. uczelni otrzymała wyróżnienie w konkursie Związku Banków Polskich o Nagrodę im. Prof. Remigiusza Kaszubskiego za wkład w rozwój, badania i popularyzację wiedzy w dziedzinie prawa nowych technologii, w szczególności w obszarze usług płatniczych.

Serdecznie gratulujemy!

Rozstrzygnięcie V konkursu Mobility PW

Zdjęcie: Bartłomiej Skowron - fot. Hubert Adamczyk

Pan doktor Bartłomiej Skowron z Wydziału Administracji i Nauk Społecznych otrzymał stypendium w ramach V  konkursu MOBILITY PW .

E-podręczniki wydawnictwa Cambridge University Press

Obraz: Cambridge University Press

Politechnika Warszawska otrzymała dostęp testowy do bazy e-podręczników wydawnictwa Cambridge University Press.

Dostęp do pełnych tekstów podręczników z blisko 30 dyscyplin obejmuje tytuły z zakresu dyscyplin, jak m.in.:

Rekrutacja ERASMUS+ na rok akademicki 2023/2024

Uwaga Studenci – można już składać dokumenty rekrutacyjne na wyjazdy studenckie w ramach programu ERASMUS+. Rekrutacja prowadzona jest w systemie USOS i trwa od 3 marca do 20 marca 2023. Można aplikować o wyjazd na semestr zimowy, letni oraz na cały rok akademicki 2023/2024.

Wykłady gościnne prof. Hanny Skorczyńskiej-Sznajder

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych na wykłady pt. „Intercultural communication skills and awareness in an academic context” oraz „Higher education system in Spain”, które poprowadzi Profesor Hanna Skorczyńska-Sznajder, prodziekan Wydziału Administracji i Zarządzania na Universitat Politècnica de Valencia. 

Wyniki III edycji konkursu Best Paper

W rozstrzygniętym konkursie Best Paper wśród artykułów zgłoszonych do konkursu (za rok 2021) doceniono 30 publikacji pracowników Uczelni, w tym o wartości 200 punktów z naszego Wydziału.

Serdecznie gratulujemy Autorom: Profesorowi Andrzejowi Biłatowi, dr hab. Katarzynie Budzyńskiej i dr. hab. Marcinowi Koszowemu, dr Pauli Quinon oraz dr Antonio Vassallo!

Wykład dr. Dominika Sypniewskiego w ramach Data Literacy ENHANCE Winter School

Pracownicy Wydziału angażują się w różne projekty międzynarodowe, w których uczestniczy Politechnika Warszawska. 9 lutego 2023 r. dr Dominik Sypniewski z Zakładu Prawa Administracyjnego i Nauki o Politykach Publicznych poprowadził dla uczestników Winter School in Data Literacy wykład nt. prawnych i aksjologicznych uwarunkowań ochrony danych osobowych.

Spotkanie informacyjne Erasmus+

Obraz: Erasmus plus

Dziekan Wydziału Administracji i Nauk Społecznych wraz ze współpracownikami oraz Centrum Współpracy Międzynarodowej PW zapraszają wszystkich zainteresowanych studentów na spotkanie informacyjne dotyczące wyjazdów w ramach programu Erasmus+ na rok akademicki 2023/2024. 

Seminarium Naukowe "Konstytucja wobec wyzwań nowych technologii"

Obraz: plakat seminarium dyplomowego

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych na seminarium naukowe pt. "Konstytucja wobec wyzwań nowych technologii", które odbędzie się 13 stycznia 2023 r. w formie hybrydowej (stacjonarnie w Gmachu Głównym PW, s. 213, oraz za pośrednictwem Zoom) w godz. 14:00-17:00.

Spotkania z Prawem Nowych Technologii

Obraz: Plakat ze spotkania z prawem nowych technologii w dniu 19 tycznia 2023 roku

Zespół Prawa Nowych Technologii WAiNS zaprasza na spotkanie pt. Sztuczna Inteligencja pod okiem Temidy.

Termin: 19.01.2023 godz. 16:00

Link do spotkania: https://zoom.us/

Komunikat

Obraz: Wykrzyknik

W dniu 15 grudnia br. od godziny 16.00  do godziny 18.00 wprowadzone zostały godziny wolne od zajęć dydaktycznych (godziny dziekańskie).

Uroczyste wręczenie dyplomów i nagród laureatkom i laureatom konkursu

Obrazek: Laureaci

W dniu 6 grudnia odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów i nagród laureatkom i laureatom konkursu dziekana na najlepszą pracę dyplomową w roku akademickim 2021/2022. Nagrody otrzymali: Mateusz Nowicki, Martyna Leonarska, Weronika Sweklej, Wiktoria Rolniczak.

Dyplomy i nagrody zostały wręczone przez Panią Dziekan Wydziału Administracji i Nauk Społecznych Annę Zalcewicz oraz Panią Monikę Kuleszę-Czupryn, Dyrektor Segmentu Nauka i Szkolnictwo Wyższe Wolters Kluwer Polska.

Konferencja Naukowa "Ochrona tajemnicy adwokackiej w usługach online"

obraz: plakat konferencji

Zapraszamy na konferencję "Ochrona tajemnicy adwokackiej w usługach online" w ramach cyklu wydarzeń naukowych z okazji 15-lecia Wydziału Administracji i Nauk Społecznych Politechniki Warszawskiej pt. „Techniki cyfrowe i nowoczesne technologie – ukierunkowanie na człowieka”.

Wręczenie nagrody laureatce konkursu na najlepszą pracę dyplomową

obraz: laureatka konkursu

W dniu 29 listopada odbyło się uroczyste wręczenie nagrody Pani magister Aleksandrze Olszewskiej - laureatce konkursu organizowanego na Wydziale Administracji i Nauk Społecznych na najlepszą pracę dyplomową z zakresu administracji w systemie ochrony zdrowia w roku akademickim 2021/2022. Wyróżniona praca pod tytułem „Zapewnienie samowystarczalności Rzeczpospolitej Polskiej w krew i jej składniki jako zadanie jednostek administracji publicznej" powstała pod opieką naukową Pani doktor Katarzyny Górniak.

Gala Złotej Kredy

Obraz: Laureaci Złota Kreda 2022

W dniu 26 listopada odbyła się uroczysta XIV Gala Złotej Kredy, na której wręczone zostały nagrody wyróżnionym w roku akademickim 2021/2022 nauczycielom.